Waluty
Wersje językowe
Producenci

Karabinek Daniel Defense DD4 MK18 RISIII FDE

Dostępność: PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Sugerowana cena detaliczna Brutto (23 VAT): 13 800,00 zł
ilość szt

towar niedostępny

Producent: Daniel Defense
Kod produktu: 02-088-00319-047

Opis

DD4 MK18 RIS III 

 

Karabinek Daniel Defense RIS III daje Ci większą kontrolę, większe możliwości przy mniejszej wadze! To właśnie rewolucja karabinków RIS III. Nowa komora spustowa jest wykonana w tej samej niezawodnej technologii, której zaufały tysiące strzelców, ale teraz jest w pełni obustronna! Nowy system szyn RIS III jest wzorowany na sprawdzonym systemie RIS II opracowanym dla SOCOM, ale wykorzystuje lekkość i uniwersalność systemu M-lok.

 Karabinek wyposażony jest w 10,3” kutą na zimno lufę. Kucie na zimno zmienia strukturę stali, zwiększając jej wytrzymałość i wydłużając żywotność lufy karabinu. 
Lufa posiada wewnętrzne pokrycie chromem, który zwiększa jej żywotność oraz ułatwia czyszczenie. Zastosowany został gwint 1:7 przeznaczony do amunicji z ciężką kulą, która przy tej długości lufy zapewni optymalne parametry balistyczne oraz stabilizację lotu pocisku. Lufa zakończona jest gwintem 1/2x28” na urządzenie wylotowe, z fabrycznie zamontowanym tłumikiem płomienia typu A2. Karabinkowy system gazowy zastosowany w tym modelu sprawia, że karabinek jest lekko przegazowany co przekłada się na pewniejszy cykl pracy karabinka nawet w momencie kiedy karabinek jest mocno zabrudzony, minimalizując ryzyko zacięcia podczas intensywnego użytkowania.

 

 

 

Komora spustowa jest wyposażona w pełni obustronne manipulatory: bezpiecznik, zrzut magazynka oraz zrzut zamka, zachowując przy tym wymiary standardowej komory w systemie Mil-spec. Obustronna konstrukcja ułatwia posługiwanie się karabinkiem w wymagającym środowisku, przy wymuszonych postawach strzeleckich oraz kiedy trzeba użyć słabszej ręki jako prowadzącej w strzelaniu, a ręka mocna jest zmuszona do wykonywania czynności manualnych na karabinku. Komora zamkowa oraz spustowa karabinka pokryta jest anodą. Anodyzacja polega na elektrochemicznym utrwaleniu powłoki, co czyni ją bardzo odporną na negatywne skutki oddziaływania warunków atmosferycznych

 Kolba oraz chwyt pistoletowy został wykonany przez Daniel Defense według indywidualnego projektu połączenia trwałości kompozytu i przyczepności santoprenu. Gumowany element chwytu zapewnia pewny chwyt i dobrą przyczepność nawet przy dużym mokrym karabinku. Kolba posiada 6 stopniową regulację długości, przestrzeń na której strzelec kładzie policzek została pokryta sentoprenem. Ta gumowana powłoka stabilizuje ułożenie głowy i zapobiega niechcianym ruchom podczas strzelania. W zestawie z kolbą dołączone są 2 stopki kolby: wklęsłą i wypukła, a by strzelec jak najlepiej mógł dobrać ustawienie swojego karabinka do anatomii oraz sprzętu, z którego korzystamy. Karabinek posiada wbudowane systemy montażowe QD do założenia zawieszenia taktycznego. System QD polega na możliwości szybkiego wpinania oraz wypinania zaczepu zawieszenia z gniazda. Umiejscowienie są one na kolbie po lewej oraz prawej stronie oraz w tylnej części komory spustowej. Łoże RIS III posiada 2 gniazda QD w jego bliższej części. 

 

 

 

URZĄDZENIE WYLOTOWE

 Ulepszona konstrukcja zmniejsza błysk w porównaniu z tradycyjnym tłumikiem płomienia A2.

 

LUFA KUTA NA ZIMNO

Intensywny proces produkcji, który tworzy najdokładniejsze i najtrwalsze lufy, jakie można osiągnąć.

 

POWIĘKSZONE GNIAZDO MAGAZYNKA

Poszerzone wejście magazynka zapewnia najszybsze i najpewniejsze przeładowanie.

 

 

4  OBUSTRONNA DŹWIGNIA BEZPIECZNIKA

 Dla strzelców prawo- i leworęcznych.

 

 

PŁYWAJĄCE ŁOŻE

 Opatentowane mocowanie na 6 śrub do komory zamkowej umożliwia łożu swobodną pracę bez wpływu na pracę lufy podczas strzału.

 

KOLBA

 Posiada antypoślizgową warstwę na policzek, wymienne stopki i zintegrowany punkt QD.

 

 

ZACZEP QD

 Zintegrowany punkt szybkiego mocowania zawieszenia.

 

 

M-LOK

 Łoże w systemie montażu akcesoriów 
M-LOK.

 

 

CHWYT PISTOLETOWY

 Ergonomiczny kąt kąt chwytu, zintegrowana osłona spustu i antypoślizgowy uchwyt zapewniają wygodę i kontrolę w każdych warunkach.

 

10 ODCZEPIANA DOLNA SZYNA

 Dolną część można zdemontować bez naruszania integralności i stabilności łoża, co umożliwia montaż granatnika M203 do karabinka bez ingerencji w pracę lufy.

 

11 ZACZEPY QD NA ŁOŻU

Zintegrowane punkty QD po każdej stronie łoża.

 

 

12 6-ŚRUBOWY SYSTEM MOCOWANIA ŁOŻA

Mocowanie łoża na 6 śrub zapewnia mu stabilność i sztywność niezbędną przy montażu dodatkowych celowników na szynie.

 

 

13 OBUSTRONNY ZRZUT MAGAZYNKA

Zwolnienie magazynka jest dostępne po obu stronach komory spustowej.

 

 

14 OBUSTRONNY ZRZUT ZAMKA

Bolt Catch jest dostępny po obu stronach korpusu, co daje strzelcom praworęcznym możliwość blokowania i zwalniania zamka bez konieczności zdejmowania ręki z chwytu.

 

 

 

 

DANE TECHNICZNE 

 • Kaliber: 5,56x45 mm/.223 rem;
 • 10,3” chromowana, kuta na zimno lufa z gwintem 1:7;
 • Upper/lower wykonany z trwałego aluminium 7075-T6 pokryty anodą;
 • Anodyzowane łoże RIS III 9,5” w systemie M-lok;
 • Karabinek pokryty trwałą powłoką anodyzowaną;
 • Kolor: Czarny z elementami FDE;
 • Mechanizm spustowy typu Mil-spec;
 • System gazowy: karabinkowy;
 • Kolba, chwyt pistoletowy: produkcji Daniel Defense;
 • Waga: 2,6 kg;
 • Długość ze złożoną kolbą: 67,95 cm;
 • Długość z rozłożoną kolbą: 75,69 cm;
 • Karabinek w pełni wyprodukowany w USA.

 

 

DANIEL DEFENSE

„DD” jest jedną z czołowych światowych marek w produkcji broni oraz akcesoriów do broni. Od momentu sprzedaży pierwszego karabinka AR w 2009 roku, każdego dnia pracują nad dostarczeniem produktów niezrównanej jakości, precyzji i światowej klasy obsługi klienta. Aktualnie Daniel Defense wytwarza prawie każdy element produkowanych przez siebie karabinów oraz akcesoriów i poddaje je rygorystycznej kontroli jakości. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA: www.danieldefense.com

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl